top of page

Як це було

фото на сайт.jpg

24 серпня кияни святкували День Незалежності на Володимирській гірці – на фестивалі ЖИВИЙ СЛОВНИК НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Свято організувала ГО Живе Місто. Київ спільно з Міністерством молоді та спорту та Департаментом Молоді та спорту КМДА. 

Фестивалили увесь день: почали із запальної фан-ап-розминки під цьогорічний хіт “Шум”, а завершили затишним кінофестивалем просто неба під серпневими ліхтарями. Святкували одночасно на декількох локаціях. Детальніше про ЖИВИЙ СЛОВНИК НЕЗАЛЕЖНОСТІ - у нашому живому звіті!

володимир.jpg

ВІД ІДЕЇ... ДО ВТІЛЕННЯ!

Ми мали на меті зібрати 30 найважливіших слів, які сприяли поступу дуржави та створити відеословник. Один рік, один учасник подій, одне базове поняття року за участю відомих українців: політиків, спортсменів, діячів культури, журналістів тощо.

 

Команда Живого Міста відшукала Героїв Незалежності, та записала із ними ексклюзивні інтерв'ю про кожен рік вільної України!

 

А на сторіночці у Фейсбуці запустили відлік Незалежності: протягом 30 днів згадували кожен рік та публікували про нього 5 цікавих фактів.

РЕЗУЛЬТАТ РОБОТИ - ФЕСТИВАЛЬ З НАГОДИ
30-РІЧЧЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

фото для сайту.jpg

ЛОКАЦІЯ: СЦЕНА

Стояла вона прямісінько перед пам’ятником Володимиру! Була серцем нашого фестивалю, бо саме тут транслювали відео про кожен рік Незалежності, а зіркові ведучі та гості обговорювали базові українські цінності. Кияни, які прогулювалися парком, не оминали й столик прес-центру, що стояв неподалік. Ми дарували їм брошури проєкту із цитатами Героїв Незалежності та 5 ключових фактів про кожен рік вільної України. А почалося все із патріотичної фан-ап-розминки та вітального слова автора проєкту Мар'яни Ангелової.

фото_44.JPG

Сенс проєкту - зібрати 30 років в слова, в окремі слова, які зробили цей рік. Вони гугляться і на слуху - це Томос, Майдан, Євро-2012, Євробачення!.. Це драйв, який Україна дарувала світу та акумулювала в собі. Для нас було дуже важливо, щоб ці слова озвучили знакові люди. Люди, які ці слова викинули в світ.

ВІД АВТОРА:

НА ЗАГДКУ - БРОШУРИ!

Щоб гості та герої фестивалю Живий словник Незалежності мали матеріальну згадку про фестиваль, ми виготовили брошури проєкту: кольорові книжечки із фотографіями знаних українців, їхніми ексклюзивними цитатами та фактами про кожен рік. Всі охочі мали можливість взяти на згадку таку брошуру на столі прес-центру, уточнити програму фестивалю та дізатися все, що цікавить. 

брошура сайт.png
фото_54.JPG

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТОК-ШОУ

Герої Живого словника Незалежності, з якими ми записували інтерв'ю, завітали на фестиваль взяти участь в інтелектуальному ток-шоу: обговорити базові цінності українців. Доєдналися і зіркові ведучі! 

Першою була самобутність. Її призначення розгадували разом ведучий "Радіо НВ" Дмитро Тузов та ініціатор Всесвітнього Дня вишиванки Леся Воронюк.

Розмову про волю модерував Дмитро Сіманський, ведучий ТК "Чорноморка". До дискусії долучилися Алла Ковтун, економічний журналіст. Вона дала цій цінності влучне визначення: воля - це можливість вибору та відповідальність за цей вибір! Доєднався і юнак,  що склав всі іспити на 200 балів - Артем Московець. Він вже готує власну платформу, яка допоможе старшокласникам готуватися до ЗНО!

Мовне питання нині на часі! Цінність мови обговорювали ведуча ТК "Київ" Уляна Лотоцька та завідувач літературно меморіального музею Тараса Шевченка Мирон Гордійчук

Без української пісні фестиваль - не фестиваль! Навіть якщо вона лунає на ток-шоу. Отак розлилася Володимирською гіркою пісня часів УНР у виконанні Тараса Компаніченка, Народного артиста України, кобзаря. Він разом із спортивним журналістом Валентином Щербачовим досліджував гідність, паралельно із музикою. Знаєте, поезія - помічна річ! Бо рятує імідж українців навіть попри радянську пропаганду. 

Володимир Шовкошитний, письменник, ліквідатор аварії на ЧАЕС та депутат першого скликання, розповідав про соборність. 

ВИСТУП VR-ХУДОЖНИЦІ
ТАЇ КАБАЄВОЇ

фото_368.JPG

НАДВЕЧІР - КІНОФЕСТ!

Ввечері відбувся Фестиваль Фестивалів - відомі українські кінофестивалі розповіли про себе та показали відео-роботи. 

 

"Молодість" представив арт-директор Андрій Халпахчі. Він розповів про ідею цього заходу - вона старша від Незалежної України! А детальніше про захід глядачі дізналися із відео-презентації!

фото_430.JPG

Одеський Міжнародний кінофестиваль представила піар-директор Тетяна Власова. Цьогорічний фестиваль приурочили до Дня Незалежності - і не дивно, що на українських фільмах були аншлаги.

фото_440.JPG

Наймолодший, йому всього 10 років! Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів презентувала його операційна директорка Катерина Янюк. І щоб багато не говорити про кіно, гостям Живого словника показали анімаційну короткометражку переможця Микити Лиськова “Кохання”. Радимо подивитися!

фото_383.JPG

А ви знали, що під час випускного вечора в університеті В’ячеслав Чорновіл пішов на Володимирську гірку та заприсягнувся все життя боротися за Україну? Дуже символічно, що саме тут ми святкували День Незалежності та дивилися трейлер до фільму про Чорновола “Держава - це я”! Автор стрічки - Андріана Біла, режисер - Станіслав Литвинов.

фото.JPG
photo_2021-08-24_13-38-58.jpg

ЛОКАЦІЯ: СКЛЯНИЙ МІСТ

НАДПОТУЖНА ХВИЛЯ!

Скляний міст об'єднав всіх Незалежних у надпотужній хвилі! Щогодини на нашому фестивалі відбувалися флешмоби у вигляді хвиль почуттів - свободи, любові, єдності, радості!