top of page

А

АРСЕНАЛ

вул. Лаврська, 10-12

"Арсенал" – уславлене київське підприємство, що заснували у 1750—1763 роках для виготовлення та ремонту артилерійського спорядження Печерської фортеці. У 1764 тут закладають будівництво  кам’яного комплексу – майстерні, склади та контори.  А пізніше будують садок, школу, безкоштовну лікарню. На заводі початково виробляли лафети та боєприпаси, пізніше "Арсенал" перепрофілювався на виробництво точної та оптичної техніки. Тут зокрема, випускали фотоапарати серії "Київ", які побували на полюсі та в Космосі. Нині завод спеціалізується на точному приладобудуванні - медичні прилади, банківське обладнання, світлофори та газові лічильники.

В одному з корпусів з 2006 року діє виставковий центр "Мистецький арсенал".

  • У 1855 році для забезпечення ливарного виробництва на Арсеналі спорудили перший в історії міста технічний водогін з двома паровими машинами та насосами.

  • Перша масова радянська фотокамера "Київ- 2" була точною копією німецьких камер Zeiss Contax. Тоді до Києва потрапило вивезене з Німеччини за рахунок репарацій обладнання цієї фірми.  

  • Станція метро "Арсенальна"  найглибша у світі - 105,5 метрів. Її побудували в числі перших п'яти станцій Києва, безпосередньо біля заводу та будівлі парламенту.

 - Найбільше історичних цікавинок та унікальних приладів знайдете в Музеї заводу. Щоб підтримати популяризацію технічних знань, не забудьте тежити фотки!

bottom of page