top of page

Б

БОТАНІЧНІ САДИ

Вул. Симона Петлюри, 1 Вул. Тімірязєвська, 1

Київ має дві ботанічні колекції у вільному доступі. Зазвичай їх називають «старий» та «новий» ботанічні сади.  Перший розташувався в центрі міста, поблизу університету імені Тараса Шевченка, де і був заснований 22 травня 1839 року. Цікаво, що основою стала навчальна колекція рослин Кременецького ліцею, який тоді перенесли до Києва. Новий ботанічний сад, який має статус Національного, розкинувся в  історичній місцині Звіринець. Мальовничі пагорби прилягають до старовинного Видубицького монастиря. Національний ботсад один з найбільших в Європі. Його  колекційний фонд налічує близько 11180 таксонів, що відносяться до 220 родин та 1347 родів.

  • При закладці першого ботанічного до нього потрапила пальма, яка старіша за сад. Її 200 років тому привезли з Австралії у горнятку і вона досі не вибилася з біологічного ритму своїх предків . Цвіте в нашу зиму в  найвищому у світі! 30-метровому кліматроні.

  • Рослини національного ботсаду розміщені за природно-географічним принципом, приміром – «Українські Карпати», «Далекий Схід»…  Але найпопулярніші тут моносади - магнолій, бузку, троянд. Під час  цвітіння бузку тут зафіксували рекорд -  30 000 відвідувачів.

 - Ботанічні сади – найкращі місця для дослідження природи та її різноманіття. Спробуйте зібрати гербарій, це вас точно потішить!

bottom of page