top of page

Ч

ЧЕРЕВИКИ

вул. Білоруська, 3

"Стоптані черевики" – вуличний арт-об’кт. Скульптуру створено у формі стоптаних черевиків і присвячено важкій праці страхових агентів, яких, як і вовка, «ноги годують». Автори бронзової скульптурної композиції брати Андрій і Петро Озюменки. Довжина черевиків 80 см, що відповідає 92 розміру взуття. «Черевики страхового агента, який стоптав їх у пошуках клієнтів» важать по 90 кг кожен. Композиція потрапила до Книги рекордів України у категорії «Найбільше взуття, яке можна приміряти».  Існує повір’я, що примірка взуття приносить удачу та гарантує цікаву роботу.

  •  «Стоптані черевики» - ще й назва відомої дитячої казки. В ній король досліджує причину стоптаних черевиків у своїх 12 дочок. Твір приписують Братам Грімм,  хоча казка записана і в українському народному прочитанні.​

  • Пам’ятники взуттю популярні в усьому світі. Резинові сандалі «Шида» розповідають про повстанців у африканському місті Асмара. Є Кросівки в Мадриді і гігантські ковбойські чоботи  в Техасі. Найдраматичніша історія взуття – пам’ятник на набережній Дунаю на згадку про трагедію Другої Світової  - розстріл повстанців у Будапешті. 

- А якими незвичаними пам’ятниками ти б прикрасив Київ? Надішли свої пропозиції. Можливо, втілимо разом!

bottom of page