top of page

Е

ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

М. Київ

Світло, гаряча вода і тепло – всім цим опікується компанія «Київенерго». Це енергокомплекс з єдиним процесом виробництва, транспортування і збуду енергії. Потужні теплоелекростанції,  мережа теплопроводів, кабельних та повітряних ліній електропередачі повністю забезпечує столицю електрикою. За специфікою та масштабами діяльності компанія не має аналогів у Східній Європі.

Київ завжди був новатором в сфері енергетики. Так перші електричні лампи засяяли в місті у 1878 р. Їх привезли з Парижа і встановили  в токарному цеху залізничних майстерень. Професура університету ходила туди на екскурсії.

  • В Києві запустили перший в тодішній російській імперії електричний трамвай. Першим освітленим парком став Шато-де Флер, нині на цьому місці стадіон «Динамо». Перша електростанцію потужністю лише 150 кінських сил (110,3 кВт)  забезпечувала струмом кілька будинків, міський театр і 14 дугових ліхтарів на Хрещатику, який став першою вулицею з електричним освітленням.

  • У Вишгороді, що поблизу столиці, працює потужний Київський гідровузол – ГЕС та ГАЕС, бетонна водозливна гребля, судноплавний шлюз, греблі та дамби, які утримують води Київського моря.

  • У  2017 році у селищі Велика Димерка запрацювала найбільша у Київській області сонячна електростанція потужністю 6 МВт.

- Старовинна споруда Олександрівської електростанції 1903 р. збереглася і досі за адресою: Набережне шоссе, 2. Зроби селфі з «електробабцею»

bottom of page