top of page

Є

ЄВРОПЕЙСЬКА ПЛОЩА

Європейська площа

Європейська – старовинна київська площа, що розташована між вулицею Трьохсвятительською та Володимирським узвозом. Звідси починається центральна вулиця столиці – Хрещатик. Це своєрідний мікс архітектурних стилів та паркових зон. В старовину місцевість називалася Євсейкова долина. А власне площа сформувалася на початку 19 століття при дорозі, яка сполучала торговельний Поділ та аристократичний Печерськ. За свою історію площа 7 разів змінювала назву. Сучасний варіант на короткий час з’явився у 1858 році, коли тут за проектом архітектора Беретті спорудили один з перших модерних київськихготелів - «Європа». Назву відновили 1996 року.

  • Центр площі колись прикрашав фонтан, який містяни охрестили Іваном на честь тодішнього губернатора Івана Фундуклея. Господині охоче тут брали воду для хатніх потреб.

  • Невдовзі поруч з’явився дерев’яний павільйончик, навколо якого пролягало кільце трамвайного маршруту. Тут у 1892 році вперше в тодішній Російській імперії запустили рух електричного трамвая. Лінія проіснувала аж до 1977 року.

  • На площі нині Філармонія, Український дім, театр ляльок, бібліотека та готель «Дніпро».

- Європейська площа славилася як майданчик для інновацій. А які нововведення ви б зробили сьогодні? Намалюйте!

bottom of page