top of page

К

КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА

Вул. Лаврська, 15

Києво- Печерська лавра — православний монастирський комплекс,  що розкинувся на схилах Дніпра. Як один із найбільших християнських центрів-святинь, входить до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Заснований у 1051 році при князі Ярославі Мудрому монахом Антонієм. Згодом перетворюється на печерний монастир з кам’яними храмами, келіями, оборонним муром. Потужний центр утвердження православ’я у Європі, має свою друкарню, школу, багату книгозбірню. Предметом паломництва та поклоніння вірян стають нетлінні мощі та глави благочестивих угодників.

Після численних поруйнувань нападниками та антирелігійних гонінь за радянської влади, у 1988 році монастир відновлено. На території також продовжує працювати потужний науково-дослідницький центр та музейний комплекс.

  • Найдавніша збережена будівля на території Лаври – Надбрамна церква, яка датується ХІІ століттям.

  • Окраса комплексу -  Лаврська дзвіниця висотою 96,5 метрів. Споруджена коштом українського гетьмана Івана Мазепи, якого потім піддали анафемі.

  • Успенський собор – один з найдавніших храмів Київської Русі, закладений у 1073, підірваний у 1941 році та відновлений у 2000. Його називають третім уділом Богородиці на землі.

- Друже, відвідай печери, піднімися на лаврську дзвіницю та побувай в унікальних музеях. Воно того варте!

bottom of page