top of page

Ф

ФІЛАРМОНІЯ

Адреса: м. Київ,вул. Володимирський узвіз, 2

Філармонія ( в перекладі з грецької – любов до гармонії) – це концертна організація, яка покликана пропагувати музичні твори. У Києві почала свою діяльність у 1863 р. із заснуванням відділення російського музичного товариства. Центральний корпус Національної філармонії та Колонна зала імені Лисенка розмістилися в старовинній споруді Купецьких зборів. Двоповерхову будівлю спорудили в рекордні строки – за один будівельний сезон 1882 р. В залі, що славилася акустикою,  проводили бали, лотереї, різні вечори. Споруда нині має статус пам’ятки архітектури.

  • Зала носить ім’я видатного українського композитора Миколи Лисенка, фундатора філармонічного та артистичного товариств, Українського клубу.

  • Під час реставрації виявилося, що «мармурові» колони зали мають складну конструкцію – дерев’яне осердя обмотане матами з кінським волоссям та поштукатурене. Звідси -  унікальна акустика.

  • Поряд зі спорудою колись містився доступний всім киянам парк Купецьких зборів, з літнім театром, естрадою та рестораціями. Нині це Хрещатий парк.

  • Відшукайте зображення давньогрецької богині, яка дала назву філармонії?  Ну, і час самим почути звучання унікальної зали!

bottom of page