top of page

Г

ГРІНЧЕНКО

Адреса: Вул. Бульварно-Кудрявська, 18/2

Борис Грінченко - письменник, етнограф, педагог і видатний лексикограф, автор 4-томного Словника української мови. У Києві з його ім’ям, зокрема, пов’язані вулиця, меморіальна дошка на будинку, де він мешкав по вул. Гоголівській, 8, університет, який продовжує просвітницькі традиції видатного українця. Тут же відкрито сучасний музей. Поряд з ректоратом Київського університету імені Бориса Грінченка встановлено пам’ятник. Монумент спорудили 2011 року коштом студентів, викладачів та київської громади. Бронзова ростова скульптура Бориса Грінченка відкриває алею поетів, символізуючи той факт, що в основі творчості лежить Слово.

  • У словнику, який містить 68 тис. слів, представлено літературну лексику XIXстоліття, фольклор, більшість діалектів. Цікаво, що Грінченка довго не допускали до редагування словника, який

  • згодом отримав його ім’я, адже вчений не мав диплома, а був «народним учителем».

  • Борис Грінченко багато писав дітям, власним коштом видав понад 50 книжок для народного читання. А ось вдома він видавав домашній журнал «Квітка» для своєї доньки Насті.

- Дізнайся більше про багатство української зі словника Грінченка, який має електронну версію. Знайди всі слова на літеру И, поділися з друзями цікавинкою!

bottom of page