top of page

Г

ГОЛОСІЇВ

Голосіївський район

Голосіїв – старовинна історична місцевість Києва. Охоплює великий лісовий масив, колишній хутір та пустинь. Вперше згадується в 1541році як володіння Києво-Печерської лаври. А у 1631 митрополит Петро Могила засновує тут одноіменну пустинь, де містилася і його садиба.

Існує декілька версій походження назви – від голо насіяного лісу, від голосіння жінок, які проводжали чоловіків-чумаків у походи, а також від язичницьких жерців-голосіїв, які зазвичай проводили свої ритуали в лісах.

Нині обширна місцевість приваблює в Голосіївський парк, має на теритрії комплекс унікальних споруд академічного сільськогосподарського містечка, міжнародний експоцентр ВДНГ та найбільший український музей під відкритим небом у Пирогово.

  • Поруч з Голосіївським парком жив видатний поет Максим Рильський. Краса парку надихнула його на збірку лірики «Голосіївська осінь», яка вийшла у 1959 р. Щороку у музеї-садибі проходить однойменний поетичний фестиваль.

  • На пагорбі над Голосіївською площею розкинулось академічне сільськогосподарське містечко. Найцікавіші споруди в стилі українського бароко.

  • Виставка досягнень народного господарства (ВДНГ), де нині міжнародний виставковий центр – ансамбль унікальних споруд початку 60-років минулого століття. Тут є грандіозні павільйони, оранжерея, демонстраційна шахта, діє приватний планетарій.

- Голосіїв прекрасний у будь-яку пору року. Прогуляйтеся лісом, записуйте свої рядки, може їм судилося безсмертя!

bottom of page