top of page

Г

ГЕОРГІЇВСЬКИЙ ПРОВУЛОК

Адреса: м. «Золоті ворота»

Георгіївський– один з давніх київських провулків, що пролягає в старій частині міста від вулиці Рейтарської до Стрілецької. Назва походить від Георгіївської церкви XI століття, яку зруйнували у 1936 році. Церкву буцімто розібрали після того, як лідер Комуністичної партії Польщі Вацлав Гомулка поцікавився у Микити Хрущова - чому в Києві залишили так багато церков. Це найвужча вулиця Києва, адже ширина проїзної частини лише 5, 4 метра.

  • Будинок №2 для військових з характерними барельєфами створив відомий архітектор Йосип Каракіс. Він довго відмовлявся ставити дім на руїнах церкви. Врешті вдалося «зсунути» споруду вглиб провулку.  Фундамент старожитності нині залягає під газоном.

  • Найцікавіший об’єкт провулку – Брама Заборовського, західний парадний в’їзд до резиденції київських митрополитів на території Софійського собору. Пам’ятка 18 століття, вишукане українське бароко з гербом митрополита та орнаментом, що імітує листя аканту і винограду.

  • В будинку №11 бував Тарас Шевченко, а в Лікарні товариства лікарів-спеціалістів  №11 працював письменник Михайло Булгаков.

- Дізнайтеся більше про пам’ятник Захисникам кордонів Батьківщини. Хто став прообразом монументу, як ви вважаєте?

bottom of page