Ц
ЦИРК
Національний цирк України – це театр, який популяризує одне з найдавніших мистецтв людства. Сучасний цирк на 1900 місць звели у 1960 році. Це найбільша купольна споруда у Києві. Її стиль псевдо класицизму — характерний зразок радянської архітектури. За цим каноном будівля поділяється на три частини. Цокольний поверх – п’єдестал, на якому стоїть триповерхова споруда з колонадою. Роль вінця виконує купол, який вкрито спеціальною металевою лускою та вивершено ліхтарем. Саме унікальне технічне рішення купола і вирізняє київський цирк від інших. Збірну залізобетонну сферу зведено без риштувань та опалубки. Для монтажу в центрі споруди зібрали спеціальну металеву башту з підйомним краном. Другий кран встановили ззовні і послідовно формували пояси.
-
Перший київський стаціонарний цирк австрійця Ігнатія Соббота називався «Алькасар». Він мав два поверхи, 60 артистів, балет з Неаполя та атракціон за участю 40 коней. І через рік не витримав цієї помпи і… збанкрутував.
-
Найвідоміший київський цирк з’явився у 1903 р. і носив ім’я зятя тодішнього губернатора, чудового організатора і майстерного вершника Михайла Крутікова. На той час це був найбільший цирк Європи, з триярусним залом та електричним освітленням. Нині на його місці кінотеатр «Україна».
-
Артист нового часу Володимир Шевченко виховував тварин за власною методикою без використання примусу. Перший свій номер з 6-ма левицями він виконав у 14 років. А його «Танго з левицею», в якому він навчив тварину не випускати пазурі, прогриміло на весь світ.
- А яким ти бачиш майбутнє цирку. Чи буде в ньому місце тваринам?