top of page

І

ІНСТИТУТСЬКА ВУЛИЦЯ

вул.. Інститутська , Печерський район

Інтитутська – одна з центральних вулиць Києва, що донедавна брала початок від Хрещатика і вела до Кловського узвозу. Під час Революції Гідності 2014 року тут були розстріляні десятки демонстрантів. На вшанування їхньої пам’яті у 2015 році частина вулиці перейменована у Алею Героїв Небесної Сотні.

Свою назву – Інститутська, вулиця отримала від спорудженого у 1842 році Інституту шляхетних дівчат.Вулиця здавна була ценром ділового та комерційного життя столиці, зберегла низку вишуканих будівель,  зокрема, будівлю Національного Банку України.

  • Первинна назва вулиці, яку проклали у XVIII столітті – Іванівська. Відома ще з часів Київської Русі. Як Іванівський шлях проходила від Лядських воріт до Києво-Печерського монастиря.

  • Споруду Київського інституту шляхетних дівчат спроектував у стилі класицизму відомий архітектор ВінченцоБеретті. Право на вступ мали дівчатка віком з 8 до 13,5 років. Плата за навчання становила 350 карбованців, частина інституток вчилася коштом благочинників. Випускниці одержували право викладати в дворянських та купецьких родинах та були бажаними нареченими.

- Відшукай сліди італійських архітекторів на вулиці Інститутській. За твою розповідь ми обіцяємо незвичайний бонус.

bottom of page