top of page

К

КОСТЕЛ

вул. Велика Васильківська, 75

Костел Святого Миколая – один з двох римо-католицьких храмів Києва. Проект відомого архітектора Владислава Городецького реалізовували протягом 10 років – з 1899 по 1909 р. Готична стилістика храму проявилася в стрільчастих шпилях, вітражах,  легкості конструкцій та вишуканості форм. По центральному фасаду має дві вежі, третю, меншу, зі дзвоном – у глибині. Висота споруди 55 метрів. За радянських часів костел використовували як архів, пізніше – встановили орган і і відкрили концертну залу. Нині споруду ділять Національний будинок органної та камерної музики та релігійна громада.

  • Храм носить ім’я римського християнського священника святого Миколая, глибоко шанованого і в українських землях. Відомий тим, що творив дива і після смерті. День вшанування – 19 грудня, на яке діти традиційно чекають від Миколая подарунків.  

  • Орган, який встановлено в костелі, виготовила чеська фірма «Rieger-Kloss», стилізувавши його вигляд та конструкцію під потреби саме цього храму.

  • Другий київський костел, Олександрівський, розташований в центрі, на вулиці Костельній. Храм у стилі класицизму названо на честь російського імператора Олександра 1. Головна реліквія – привезена з Італії майстерно виготовлена копія Мадонни Рафаеля.

- Відшукай, які ж тваринки ховаються в шпаринах архітектурних форм? Спробуй їх «спіймати» в об’єктив.

bottom of page