top of page

І

ІПОДРОМ

Просп. Академіка Глушкова, 10

Іподром  - комплекс споруд для випробування коней та проведення змагань. Сучасна споруда збудована у Києві в районі Голосієво у 1962—1969 роках і займає площу 45 гектарів. Головне Скакове поле іподрому нині має три доріжки. Також в комплексі 9 капітальних стаєнь на 40 денників кожна. Також кожна стайня має запряжний манеж. Нині на підприємстві 250 тварин.

Історія кінного спорту в Києві розпочалася у 1867 р. із заснуванням товариства випробування коней та будівництва першого манежу на Лук’янівці. Пізніше з’явилися облаштовані споруди на Сирці та Печерську. В зимовий час кияни полюбляли проводити скачки на замерзлому Дніпрі.

  • Іподром на Печерську, який спорудили на початку 20 століття, став улюбленим місцем розваги киян. Побудований в стилі неоренесансу,  з двохярусною трибуною та рестораном, вміщував до 4 000 чоловік. Нині зберігся фрагмент цієї споруди.

  • Кожна з трьох доріжок іподрому має своє призначення – внутрішня для тренування коней, друга – призова, для забігів риссю, третя – скакова, для напрацювання мускулатури коней..

- Відшукай на Печерську фрагмент старого київського іподрому. Чи зможеш ти його намалювати в первозданному вигляді?

bottom of page