top of page

М

МАЙДАН НЕЗАЛЕЖНОСТІ

станція метро "Майдан Незалежності"

Майдан Незалежності – центральна площа міста, де проходять найважливіші події. Вперше місцевість згадується в 945 р. як Перевісище – місце для полювання, де мисливці натягували між деревами мережі – перевіси. Як головна площа Києва сформувалася у 18 столітті.  У 1991 році площа отримала нинішню назву на честь відновлення Україною незалежності. Слово «майдан» означає вільну від лісу галявину. Широко використовувалося в Україні козачої доби для означення адміністративного та соціального центру поселення. За нових часів завдяки масовим демократичним протестам українців термін «майдан» відмий у всьому світі.

  • Найбільшу кількість людей на Майдані зібрав Марш мільйонів 8 грудня 2013 року. Засвідчити свій європейський вибір прийшли 1,8 мільйона українців.

  • Тут були Лядські ворота граду князя Ярослава. На імовірному місці їх розташування нині височить портал з скульптурою архістратига Михаїла - небесного покровителя Києва. Залишки древніх воріт музеїфіковані під землею.​

  • На фонтанах Майдану Незалежності, які називають Великий і Малі,  в теплу пору року демонструють світло-музичне шоу. Для атракціону задіяно 75 насосів, 18 акустичних систем, понад 600 світлодіодних світильників. Музичний супровід шоу кияни обрали онлайн-голосуванням.

- Що ви знаєте про протестні Майдани новітнього часу? Як пропонуєте увічнити пам’ять про ті буремні події… Напишіть нам!

bottom of page