top of page

О

ОБОЛОНЬ

Оболонський район

Оболонь  – історична місцевість, розташована на правому березі Дніпра, на колишніх заливних луках та заплавах. Звідси походить і давньоруська назва – оболонь (підтоплювала рівнина біля водойм). Як Болоння згадується в давньоруських літописах. Саме тут часто відбувалися битви з кочівниками, а також змагання за княжий престол. Сучасну забудову місцевості здійснили в 1970-х р. на намивних грунтах. Це великий спальний район міста, який завдяки метро отримав гарне сполучення з центром. При спорудженні масиву враховували природню особливість місцевості та близькість Київського водосховища. Щоб захистити масив від підтоплень, берегову лінію підніли майже на 5 метрів.  

  • Оболонь була впливовим осередком міста.  За деякими даними, не в центрі, а саме тут знаходилося древнє капише Велеса, язичницького бога достатку та родючості. Саме за  родючі грунти сперечалися і в часи Середньовіччя. Вирішувати місцеві земельні конфлікти доводилося навіть на рівні гетьманів – Богдана Хмельницького та Івана Мазепи.

  • Патріотичний настрій киян можна відчути на Оболонській набережній. Тут близько півсотні скульптур та незвичайних споруд. Спляче сонечко під ковдрою, Котигорошко, Змій Горянин та Царівна-жабка. А ще це місце рекордів. На набережній знайдете найбільший прапор України та сходи-вишиванку з величезними трояндами.

- Пропонуємо поставити тут якийсь смішний рекорд, Скажімо, плигання на одній ніжці чи поїдання морозива. Буде весело!

bottom of page