top of page

П

ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ

Перехрестя вулиць Володимирської та Великої Житомирської

Політехнічний інститут (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського») - це заклад вищої освіти технічного профілю. Його засновано на пожертви багатих городян у  1898 р. Нині він найбільший виш України та один з найстаріших у світі. Університетський комплекс винесли на незабудовану тоді територію з прицілом на подальшу розбудову містечка. Відтоді він працює і розвивається як кампус. На території  у 160 гектарів органічно поєднані умови для навчання, проживання, спорту та культурного розвитку.

  • Архітектура комплексу Політехнічного інституту вирішена у популярному тоді цегляному стилі з використанням мотивів романсько-готичної архітектури (перша черга будівництва) та стилю модерн (друга черга). Комплексу, який височить над місцевістю, притаманні єдність стилю та матеріалів, Архітектори використали виразні вінцеві елементи – вежі, щипці, димарі, ступінчасті аттики.

  • Забудова радянського часу також демонструє цікаві конструктивні рішення.

  • Політехнічний парк заклали у 1903 р., у популярному тоді природньому стилі. Студенти і викладачі висадили понад 200 видів та форм дерев і кущів. Фонд унікального парку сильно постраждав під час Другої світової.

  • На території університету створено Алею зірок, на якій розміщено знаки з прізвищами найвідоміших викладачів та студентів закладу. Серед них є зірка уславленого авіаконструктора, винахідника вертольота Ігоря Сікорського. Його ім’я віднедавна і носить виш. Цікаво, що вчений свого часу так і не закінчив навчання.

- Проведи з друзями квест в університетському містечку, дізнайся більше про старовинні споруди.

bottom of page