top of page

Р

РИБАЛЬСЬКИЙ ОСТРІВ

місцевість між Подолом і Оболонню

Рибальський насправді є півостровом, але через своєрідну конфігурацію  сприймається як локальна територія.  Географічно це довга коса, яка відокремлювала від Дніпра його правий рукав – древню річку Почайну. З гавань Почайни  під час турецький воєн  1710 і 1718 рр. завозили барки з казенними припасами на зимівлю. Життя місцевості здавна оберталося навколо порту та суднобудування. До початку ХХ ст. тут існував відомий Рибальський базар.

Назва, яка походить від старовинного поселення  подільських рибалок, і досі зберігає актуальність. Зараз це дивовижний мікс занедбаної промзони та недоторканої природи. Але кияни і досі їдуть сюди рибалити.

  • В 1930-х р. тут спорудили завод «Ленінська кузня», на якому будували не лише міномосці, але виготовляли кулемети та іншу зброю. Про військову славу заводу нагадує відреставрований артилерійський корабель «Желєзняков» у парку Моряків.

  • З боку Контрактової площі міст через Дніпро прихистив біля підніжжя «скейт-парк». Тут відточують свою майстерність любителі роликів, скейтів та велосипедів.

  • Активісти та архітектори Buro-o пропонують нову Урбан-концепцію Рибальського острова. Планується квартальна низькоповерхова забудова – до 21 метра, суттєве розширення вулиць, інноваційні паркінги та зони відпочинку. Буде навіть… новий канал завширшки 20 м, завдяки якому Рибальський перетвориться на маленький Амстердам.   

- Це найкраще місце в Києві для фото в стилі урбан-експлорейшн. Чекаємо креативних фоточок!

bottom of page