top of page

Р

РІЧКОВИЙ ВОКЗАЛ

Поштова площа, 3

Київський річковий порт і вокзал розташований на правому березі Дніпра  на Подолі.  Ця історична місцевість з давніх часів була торговельною частиною міста, куди товари доставлялися переважно по воді. Нову споруду Річкового вокзалу відкрили вже за радянських часів у 1961 р. на Поштовій площі. Будівля має вигляд великого теплохода, що причалив до пірса. Споруда різноступенева – чотири поверхи з боку причалу і два з боку площі. В «корабля» є капітанський місток, щогла, палуба і навіть кампуз.  Вінчає будівлю шпиль, на якому красується каравела – емблема Дніпровської річкової флотилії. Після довгих років занепаду річкове судноплавство в Україні почали відновлювати. Нині звідси можна вирушити в прогулянку Дніпром.  З 2016 року триває також реконструкція Річкового вокзалу.

  • Київська річкова гавань,  закладена у 1897 р., носила ім’я імператора Миколи П. і була найбільшою в тогочасній Російській імперії.  Неподалік вокзалу діє відновлений храм на честь закрильника моряків святого Миколая. Це перший і єдиний храм у Європі, розташований у акваторії. 

  • В інтер’єві Річкового вокзалу зберігаються унікальні мозаїки у стилі конструктивізму, створені у 1961 р. За оцінками мистецтвознавців, ці твори відкрили новий етап у монументальному мистецтві. Саме з них почали оздоблювати стіни громадських будівель по всьому Радянському Союзу мозаїками, розписами та вітражами. Українські майстри запропонували інновацію - для мозаїк брали керамічну плитку і кольорові цементи. Твори потребують термінової реставрації.

- Візьми квиточок і вирушай у річкову прогулянку. Свої враження напиши нам. Маємо бонус!

bottom of page