top of page

 Я

ЯРОСЛАВІВ ВАЛ

Вулиця в Шевченківському районі

Ярославів вал – старовинна вулиця в центрі Києва. Виникла на місці оборонних валів, які у 11 столітті спорудив князь Ярослав Мудрий. Вулиця простяглася від Золотих воріт до  Львівської площі. Рештки валу зберігалися аж до 18 століття, але їх розібрали під час перепланування міста. У 1837 року тут будують розкішні особняки, прибуткові будинки, відкривають низку навчальних закладів. Нині Ярославів вал демонструє унікальний мікс архітектурних стилів – класицизм, готика, історизм, модерн, київський цегляний…

  • Під «захисним павільйоном», що відтворює вигляд парадного в'їзду до древнього Києва, сховано автентичні рештки Золотих воріт 11 ст.  Нині тут музей та камерна сцена.

  • Окраса вулиці – караїмська церква – кенаса, в якій розмістився Будинок актора. Її у мавританському стилі спорудив архітектор Владислав Городецький. Вишукану ліпнину виготовив італієць Еліо Саль з досить дорогого на той час матеріалу – цементу. Купол храму свого часу знищили войовничі атеїсти. На його основі і досі можна роздивитися орнамент у вигляді безкінечної свастики.

- Створіть архітектурну карту цікавих будинків цієї вулиці. Маємо спеціальну нагороду за таке дослідження.

bottom of page