Ш

ШВЕЙК 

«Швейк» —пам’ятник відомому актору, режисеру Гнату Юрі. На ньому він зображений в ролі свого улюбленого персонажа – бравого вояка Швейка. Виставу за романом чеського гумориста Ярослава Гашека поставили в театрі імені Івана Франка ще у 1928 році і вона  користувалася шаленим успіхом. Але, окрім іншого, це також пам’ятник самому культовому персонажу, який вперше з’явився на світ у Києві!

Маловідомий факт, що письменник Ярослав Гашек опинився у Києві в часи Першої світової війни. Журналіст та редактор газети  за непочтивість до вищого офіцерського чину потрапляє у гарнізонну в’язницю. Саме там за 11 днів Гашек пише повість «Бравий солдат Швейк у полоні», яка і стала прототипом великого роману.

  • У творчому доробку Гната Юри — 200 постановок і 100 ролей української та світової класики. Актор не лише працював у театрі Франка, але й тривалий час керував ним. Мешкав також неподалік - на вул. Ольгинській, 2/1.

  • У пам’ятника є прикмета: якщо потерти бляху на ремені Швейка, буде удача.

  • Повість «Бравий солдат Швейк у полоні» виходить у 1917 р. в Києві в друкарні «Чехословаччина». Нині збереглося лише два екземпляри видання.  Редакція містилася на вулиці Ярославів вал. Поряд була і кав’ярня «Біля Золотих воріт», в якій Гашек побився з офіцером і був арештований.

Не щастить останнім часом? Потріть бляху на ремені Швейка. Якщо попередній пункт не  подіяв, прочитайте «Пригоди бравого вояка Швейка». Добрий гумор точно покращить настрій.

ГО "ЖИВЕ МІСТО,КИЇВ". Сайт створений на Wix.com