top of page

Ш

ШОКОЛАДНИЙ БУДИНОЧОК

вул. Шовковична, 17

Шоколадний будинок – старовинна садиба на Печерську у стилі венеціанського ренесанту, яка отримала свою назву за незвичайний цегляно-червононий колір фасаду. Належала підприємцю та меценату, управителю Київського державного банку Семену Могилевцеву. Розповідають історію, що буцімто холостяк Могилевцев спорудив цей будинок у 80-р.19 ст. для романтичних побачень з заміжньою пані, в яку був закоханий. Інтер’єри будинку багато оформлені, дорогі шпалери, вітражі, золото, ліпнина.  1980 р. в будинку був палац одружень, а нині музей та виставковий центр.

  •  Інтер'єри виконано в різних історичних стилях: готична їдальня, мавританський та бароковий кабінети, російський та стиль модерн для віталень.  Високу художню цінність мають різьблені дерев'яні двері, кахельні груби та дубові панелі. Вікна також особливі – вишукані вітражі, цінні відкоси, шиферні підвіконня, лита фурнітура і навіть карнизи для штор.

  • В будинку у 1927-34 рр. в одній з квартир жив відомий український археолог Микола Макаренко. Увійшов у вітчизняно історію тим, що чинив активний спротив  політиці радянської влади, яка заходилася знищувати пам’ятки історії та культури. Єдиний, хто відмовився поставити підпис під актом знесення Михайлівського Золотоверхого собору, за що його арештували і розстріляли.

- Напиши коротеньке романтичне оповідання-мандрівку кімнатами шоколадного будиночка.  Маємо заохочувальний бонус.

bottom of page