top of page

и

лИбідь

річка у Києві

Либідь – легендарна київська річка, права притока Дніпра, яка в абетці репрезентує опорну літеру И. Є декілька версій походження назви, найвірогідніша від птаха – лебедя. Згадується в давньоруських літописах у 968 р. Топонім також пов’язують з із легендарною сестрою братів-засновників міста. Раніше повноводна річка нині практично впродовж всієї течії закута в колектор. На денну поверхню виходить в районі Лисої гори. Там же є відповідний гідрологічний знак. Либідь сильно постраждала від урбаністичного тиску.  Громадські активісти, спираючися на міжнародний досвід, висунули концепцію «ревіталізації» річки, тобто повернення до життя.  

  • У давнину річка відігравала оборонну функцію, слугуючи природньою перепоною для загарбників. В її заплаві в районі нинішньої площі Перемоги було багато млинів. На цьому місці споруджено багатоповерховий готель «Либідь», який на фасаді має барельєф давньоруської княжни.

  • Либідь раніше була доволі чистою. Ще у 1857 р. з неї подавали питну воду безпосередньо для потреб віськових, закачували паровими насосами у баки на території кадетського корпусу. За 100 років річка прийняла сточні води Києва і перетворилася на зону екологічного лиха.

- Запрошуємо тебе долічитися до відродження річки Либідь. Для цього варто придбати спеціальний сувенір!

bottom of page