top of page

С

СИРЕЦЬ

вул. Поштова, 3

Сирець – старовинна зелена місцевість, житловий масив між Бабиним Яром та залізницею. До складу міста увійшов у XVIII ст. Перша згадка датована 1381 р., коли князь Володимир Ольгердович дарує Сирець домініканцям. Вважається , що назву отримав від однойменної притоки Дніпра, яка має протяжність 9 км. В її поймі завжди спостерігалась висока вологість повітря. На повноводному Сирці, за описом 1666 року, було вісім гребель і млинів, вже згодом тут діяло 29 винокурень, виникли броварні та цегельні. Із сиренької глини виготовляли популярну жовту київську цеглу.

Сучасного вигляду місцевість набула у 1950-х р., коли її щільно забудували п’ятиповерховими хрущовками. І досі район зберіг пишну рослинність і затишну атмосферу передмістя.

  • Сирець відомий як центр садівництва та аграрних інновацій. Карл Меєр започаткував тут вирощування саджанців, плодових дерев і навіть шампіньйонів. Високопродуктивна полуниця з його розсадника наприкінці ХІХ ст принесла Києву славу «полуничного курорту».

  • Бабин Яр вперше згадується у 1401 р. як урочище Бісова баба. Лиху славу підтвердили і трагічні події Другої світової, коли німецьке окупаційне командування провело масові розстріли євреїв, віськовополоненних та українських націоналістів. Тут розташовано історико-меморіальний заповідник та планують звести меморіал Голокосту.

  • Київська телевежа – своєрідний центр місцевості. Це найвища решітчаста вільностояча конструкція світу заввишки 380 м. Її відкрили у  1973 р., але первісно проект готували для Москви. Там його забракували через «естетичну невідповідність». Натомість кияни її прийняли і нині милуються креативною підсвіткою вежі.

- Хочеш відвідати Сирецький парк? Тут є Дитяча залізниця)) Чекаємо від тебе звіт про маршрут!

bottom of page