top of page

Т

ТРУХАНІВ ОСТРІВ

станція метро "Поштова площа"

Труханів острів – зона відпочинку посеред Дніпра, з’єднана з містом Пішохідним мостом. Існує версія, що назва походить від імені половецького хана Тугорхана, який видав дочку за Київського князя Святополка і буцімто облаштував тут свою резиденцію. З ХIХ ст. тут працювали майстерні пароплавства та відкрили перший у Києві яхт-клуб. Вже у 1907 р. на острові з’явилося постійне поселення, в якому через постійні повені будинки ставили на палях. Перед Другою Світовою на Трухановому острові вирувало життя – 367 будинків, церква, школа, відкритий міський пляж з атракціонами. Під час війни селище повністю знищили окупаційні німецькі війська.

Нині тут зона відпочинку з пляжами, ресторанами та спортивними майданчиками.

  • Щоб вшанувати пам’ять мешканців опожареного поселення  у 1989 р. на острові встановили пам’ятник роботи скульптора Володимира Чепелика – фігуру воїна, що стоїть біля обгорілого човна та плити з іменами загиблих труханівців.

  • Пішохідний міст – єдиний в своєму роді пішохідний перехід через Дніпро. Його спорудили у 1957 році для сполучення з Трухановим островом, куди раніше переправлялися по воді. Ажурна споруда має довжину

  • 430 м. і ширину 7 м. Задля  вільного проходу суден під час можливих паводків його підняли над рівнем річки на 26 м. Після реконструкції 2017 р. міст отримав надсучасне полімерне покриття, вело доріжку  та підземні контейнери для сміття.

- Невже в тебе ще немає фото посеред мосту? Спробуй зробити його в незвичній позиції!

bottom of page