top of page

Ф

ФЕОФАНІЯ

вул. Академіка Лєбєдєва, 37

Феофанія – урочище та природній парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва. Розташована на околиці, між районами Теремки та Голосієво. Вперше згадується в літописах 1471р. як Лазарівщина, від ченця Лазаря, який тримав тут пасіку. Після 1803 р., коли тут оселився перший київський вікарій єписком Феофан Шиянов, місцевість іменується Феофанія і перетворюється на важливий духовний центр українців.   Тут розташований Свято-Пантелеймонівський монастир. Феофанія – відома рекреаційна та оздоровча зона,  де збереглися першозданна природа, цілющі джерела та лікувальні рослини. Неподалік діюча одноіменна лікарня. 

  • У парку пролягає паломницька стежка. Цілюще джерело «Сльози Божої Матері» має злегка солонувату воду. Поруч джерело, у кому облаштовано дерев’яну купіль. Вода для омовінь влітку не більше +18, а взимку не замерзає +4.

  • Феофанія – місце зародження комп’ютерної ери. Наприкінці 1940-х у колишніх монастирських приміщеннях розташували інститут електротехніки, в якому почали створення  першої в Європі обчислювальної машини. У 1951 р. тут запрацювала мала електронно обчислювальна машина, яка мала 6 тисяч електронних ламп і ледве вміщалася у крилі монастирського гуртожитку.

- Знайди садибу академіка Паладіна. Дізнайся більше про його винаходи.

bottom of page