top of page

У

УНІВЕРСИТЕТ

вул. Володимирівська,60

Київський національний університет імені Тараса Шевченка – один з найпрестижніших вищих навчальних закладів України. Створений  у 1833 р. указом імператора Миколи 1 відразу після придушення польського повстання 1830-1831 р. задля деполонізації та русифікації Києва і краю. Згодом стає потужним центром просвіти, наукової думки та демократизації суспільства. Головний корпус закладу, який часто називають просто «університет», має незвичайний червоний фасад з чорними деталями. Кольори – цитата з ордену святого Володимира, чиє ім’я початково і носив університет. Споруда у стилі неокласицизму спроектована відомим архітектором Вінченцо Беретті і має не один, а відразу два фасади. Другий – на нинішній ботанічний сад, який також заклали при будівництві. А все тому, що на той час не було вирішено – де буде проходити вулиця. Університет – це величезний навчальний комплекс з інститутів, факультетів, бібліотеки Максимовича, ботанічного саду, астрономічної обсерваторії та студентського містечка. 

  • У 1939 р. Університет названо на честь українського поета Тараса Шевченка який працював тут  в археографічної комісії. Розгром у 1847 році Кирило-Мефодіївського товариства й арешт Шевченка перервали його роботу, але не знищили зв'язки поета з університетом. Після повернення з заслання Тарас Шевченко написав «Букварь Южнорусский» для недільних шкіл, ідея яких була виплекана в стінах цього закладу.

  • В середині 19 ст. в університеті вже налічувалося 20 музеїв, серед них – ботанічний, зоологічний, геологічний та екзотичний нумізматичний кабінет. Зібрання старожитностей університету згодом перетворилося  у перший в Києві археологічний музей. Нині у виші діють 10 музеїв, серед яких і модерні - віртуальні.

- Пошукай другий фасад Університету. Надішли нам фото найстаріших дерев з ботанічного саду, які тут посаджені при заснуванні.

bottom of page