top of page

В

ВДНГ

Адреса: Простект Академіка Глушкова,1

Національний комплекс «Експоцентр України» зберігає бренд свого минулого – ВДНГ. Абревіатура за радянських часів означала Виставку досягнень народного господарства. І нині це виставкова установа, яка продовжує традиції   – міжнародні та національні експозиції, демонстрація досягнень України.  Комплекс відкрили у 1958 році, він має 180 споруд і розкинувся на території у 286 гектарів. Щороку ВДНГ організовує понад 100 заходів та приймає до 2 мільйонів відвідувачів. За розміром насаджень його визнали найзеленішим у світі, а за загальною площею київський комплекс посідає п’яте місце.

  • Це єдина територія в Києві, на яку не розповсюджується закон про декомунізацію. Тому зразки радянської архітектури зберігаються тут недоторканими. 20  з них визнано пам’ятками архітектури. Скажімо, вхідні пропілеї, головний павільйон, фонтани і навіть 2 кіоски.

  • Замість павільйону «Зернові культури» мав височіти 50-метровий найвищий в Європі пам’ятник радянському вождю Йосипу Сталіну.

  • Колись на місці головного входу було невеличке поселення Красний трактир, де діяла поштова станція, корчма та кузня. Тут пролягав стародавній Білоцерківський шлях.

- Маєш шанс потрапити в приватний планетарій, спуститися в унікальну вугільну шахту та здійснити великий велотур по території. Напиши свої враження нам!

bottom of page