top of page

 Я

ЯКОВЧЕНКО

площа Івана Франка, 5

Пам’ятник Миколі Яковченку встановили  у 2000 р. на честь 100-річчя відомого актора в сквері біля Національного драматичного театру імені Івана Франка. Уславлений комік працював у театрі з 1927 р. і мешкав неподалік. Скульптуру вирішено в стилі гіперреалізму, який набув популярності у другі половині 1960-х р.  На бронзовій лаві, яка повторює реальні дерев’яні лавочки сквуру, сидяча фігура актора, біля ніг улюблений песик такса Фан-фан.  Краватка-метелик, незмінна кепочка і сандалі на босу ногу, таким назавжди запам’ятався киянам геніальний актор театру та кіно Микола Яковченко.

  • Спинка бронзової такси відполірована дітьми, які люблять сідати на скульптурку. Коли Яковченка, який не цурався чарки, питали, чому Фан-фан на такому довгому поводку, він жартував: «Не любить клятий запаху спиртного!»​

  • Кінослава прийшла до Яковченка у досить зрілому віці – 52 років. Маючи характерну зовнішність українського селянина, він полюбляв казати, що «його пика годує». У віртуальному музеї коміка зібрано чимало цікавих фактів біографії, почасти навіть курйозних.  

- Переглянь з друзями фільми за участі Миколи Яковченка. Веселий вечір гарантовано!

bottom of page