top of page

ЯК ГРІНЧЕНКО В ОПЕРУ ХОДИВ І ДЛЯ ОПЕРИ ТВОРИВ

У День опери #КИЇВ_ЕПОХИ_ГРІНЧЕНКА з’ясував, що видатний український письменник, перекладач, мовознавець та громадський діяч Борис Грінченко пов’язаний з оперним мистецтвом. І це доводять такі факти:


1. Любов до оперного мистецтва:

Грінченко був щирим шанувальником опери. Він відвідував оперні вистави в Україні та за кордоном, захоплюючись красою музики та драматизмом вистав. Його листи та статті свідчать про глибоке розуміння оперного мистецтва та його значення для української культури.

 

2. Оперні лібрето:

Грінченко написав лібрето для двох опер: "На русалчин Великдень" (композитор Микола Леонтович) та "Богдан Хмельницький" (композитор Кирило Стеценко). Ці твори стали значним внеском в українську оперну скарбницю.

 

3. Переклади оперних лібрето:

Грінченко переклав українською мовою лібрето кількох відомих опер, таких як "Кармен" Жоржа Бізе, "Фауст" Шарля Гуно та "Продана наречена" Бедржиха Сметани. Ці переклади зробили оперне мистецтво доступнішим для українського глядача.

 

4. Пропаганда оперного мистецтва:

Грінченко активно пропагував оперне мистецтво в своїх статтях та публічних виступах. Він наголошував на його важливості для розвитку української національної культури.

 

5. Вплив на українську оперу:

Творчість Грінченка, його лібрето та переклади, мали значний вплив на розвиток української опери. Він збагатив український оперний репертуар новими сюжетами та персонажами, а також сприяв популяризації оперного мистецтва серед українського народу.

Ось кілька прикладів впливу Грінченка на українську оперу.

Опера "На русалчин Великдень" Миколи Леонтовича, написана за лібрето Грінченка, стала одним із найвідоміших українських оперних творів.

Переклад Грінченка лібрето опери "Кармен" Жоржа Бізе став основою для першої постановки цієї опери українською мовою в 1893 році.

Грінченко був одним із засновників Українського народного театру, який ставив опери українських композиторів.

 

Таким чином, Борис Грінченко відіграв значну роль у розвитку української опери. Його творчість та діяльність сприяли збагаченню українського оперного репертуару, популяризації оперного мистецтва серед українського народу та формуванню української оперної традиції.

 

Ось така сьогодні історія про оперу в житті Бориса Грінченка. ЖИВЕ МІСТО. Київ любить цікаві  факти. А ви?

5 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page