top of page

Г

ГОСТИННИЙ ДВІР

Адреса: Контрактова площа

Гостинний двір (від давнього значення слова гість-купець) – один зі старовинних торговельних комплексів в центрі Подолу. На площі з 1798 по 1929 відбувалися контрактові ярмарки. У 1808 році за проектом італійця Луїджі Руско тут постає нова прямокутна споруда у стилі класицизму. 50 магазинів та крамниць розмістили у ряди за спеціалізацією - шовковий, залізний, хутряний… Кожен магазин мав два входи, свій підвал та склад.  Після добудови другого поверху організували залу, яка славиласья своєю акустикою і приваблювала виконавців з усієї Європи.

  • Споруда мала дуже ошатний вигляд,у жовтих та білих кольорах, зовнішні сторони оточені арковими галереями, фасади прикрашені пілястрами. Всередину вело шість воріт.

  • Гостинний двір протягом двох століть зажив сумної слави довгобуду.  Пожежі, брак коштів, війни, знову перебудови, декілька реставрацій. Новітня історія позначена скандалами із забудовниками, які планували спорудити на місці двору торговельний центр. Зусиллями активістів будинок повернули у власність держави, але його майбутнє залишається невизначеним.

- Друзі! А яким ви бачите сучасний Гостинний двір? Чи можна поєднати старе і нове, давайте пофантазуємо))

bottom of page