top of page

О

ОПЕРНИЙ ТЕАТР

вул. Володимирська , 50

Національна опера України – один з найстаріших театрів, в якому демонструються музичні вистави та концерти. На організацію постійної оперної трупи у 1867 році киян надихнули успішні гастролі італійських артистів. Першою виставою стала опера про київську старовину «Аскольдова могила».  У 1874 у Києві прозвучала перша опера українською мовою «Різдвяна ніч» Миколи Лисенка. На театральній площі встановлено пам’ятник геніальному композитору, з чиїм ім’ям пов’язують розквіт вітчизняного музичного мистецтва. Споруда, в якій нині діє опера, побудована в стилі французького ренесансу, має оригінальний напівовальний фасад, щедро декорований ліпниною.

  • Інтер’єр оперного театру багато оздоблений оксамитом, мармуром, позолоченою ліпниною та кришталевими люстрами. Гордість театру – орган, сконструйований на замовлення майстрами чеської фірми Rieger-Kloss.

  • У Києві діє ще одна, так звана, Мала опера. Її спорудили у 1902 р. як Лук’янівський  народний дім.  Тут же свого часу запрацював перший київський синематограф. У 2005 році старовинну споруду реконструювали і відкрили сучасний арт-простір для творчих експериментів.

- Дізнайся, чия скульптура спочатку прикрашала дах Оперного театру, чому її замінили на грифонів?

bottom of page