top of page

Б

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

Голосіївський пр.,3

Національна бібліотека імені В.І.Вернадського – найбільша за обсягом фонду та площею приміщень бібліотека України. Вона налічує 15 мільйонів книжок і входить до 20 найбільших національних книгозбірок світу.  Заснована у 1918 році як бібліотека новоствореної української держави. Спочатку містилася в одній кімнатці Міністерства освіти УНР.

Нині головна будівля «вернадки» 27-поверховий радянський хмарочос, який спорудили 1976-89 рр. на площі 3 гектари. Установки для кондиціювання повітря підтримують оптимальну температуру та вологість, тричі на годину проводиться обмін повітря, стелі залів обладнані спеціальними ліхтарями.

  • Першу з відомих бібліотек Київської Русі зібрав князь Ярослав Мудрий. Вона була заснована у 1037 році при Софійському соборі і зникла при нез’ясованих обставинах.

  • Нині в Києві існує чимало сучасних форм обміну книжками. Зокрема, перший букросинг з’явився у кнайп-клубі «Купідон» на Пушкінській. Чимало майданчиків у книжкових магазинах, парках і навіть у метро. На станціях «Золоті ворота» та «Політехнічний інститут» скористатися послугами букросингу.

- Друзі, спробуйте організувати пункт букросингу в своїй фірмі чи в громадському просторі, скажімо,під’їзді будинку. Про досвд напишіть нам!

bottom of page