top of page

Д

ДЕРЕВА

М. Київ

Київ свого часу дістав титул «найзеленішого» міста  Європи. Попри стрімке будівництво, тут і досі на людину припадає в середньому 15 м2 зелених насаджень. Українці – нація з давньою аграрною традицією, тому біля садиб завжди садили плодові дерева. Ця любов залишила слід на карті - Липки, Абрикосова, Виноградна, Соснова, Каштанова, Садова вулиці.

Планове озеленення міста, закладка парків та алей, розпочалася у XVIII столітті. Нині в Києві діє поки єдиний в країні мораторій на видалення зелених насаджень, хоча екологи постійно фіксують порушення з боку забудовників.

А ще у місті збереглося декілька сотень дерев-старожилів віком від 100 до 900 років. Зафіксовано 140 місць їх зростання.

  • У Кончі Заспі зберігся дуб Грюневальда віком до 900 років. 20-метрове дерево назвали на честь німецького художника, який малював казкові дерева.

  • На Пріорці, поблизу меморіального будинку-садиби Тараса Шевченка, росте 400-річний дуб його імені.

  • Липа, яку за легендою 400 років тому посадив митрополит Петро Могила, щоліта квітує біля Історичного музею.

  • В Києві з’явилися і технологічні древа – солярні, Вони живляться від сонячних батарей і роздають електрику перехожим. «Підзярядитися» можна в Х-парку.

- Друзі, створити карту видатних дерев Києва можемо спільними зусиллями. Надішліть нам фото тих, які вам вдасться відвідати, позначте геолокацію.

bottom of page