top of page

Л

ЛІФТ НА ОДНУ ПЕРСОНУ

вул. Прорізна,11

Ліфт на одну персону - незвичайна київська пам'ятка, розташована в старому п`ятиповерховому будинку. Ширина кабінки – 60 см, а біля шахти лише 40 см. Кабінка  настільки маленька, що доросла людина може пройти лише повернувшись боком. Ліфт  добудували до споруди у 50-х роках минулого століття. Кажуть, він взагалі не передбачався проектом. Але згодом прозаїчна версія обросла легендами: буцімто його замовив генерал для своєї хворої дружини чи то для власного безпечного усамітненого підйому в квартиру.​

Легенда про генерала дійсно має  підгрунтя. От тільки стосується вона одного з перших київських домашніх ліфтів. Його встановили 1891 року в садибі на вулиці Грушевського, 32 для генерала  Михайла Драгомирова, який був поранений в ногу. До речі, саме його Ілля Рєпін зобразив як Сірка у своїх «Запорожцях, що пишуть листа…»

  •  У 1913 році після чергового будівельного буму у Києві видали спеціальну постанову про експлуатацію підйомних машин. Документом регулювалися заходи безпеки, вводилося обмеження швидкості підйому до 1,5 м/сек. та наявність «провідника» . Ліфтер, до речі, мав бути старше 18 років.​

  • У будинку №8 по вулиці Паньківській існує два ліфти -  М і Ж. Вони розфарбовані відповідно до гендерних вподобань користувачів. От тільки побачити і скористатися ними можуть лише мешканці будинку та їхні гості. Екскурсантам тут не раді.

 -  Хто швидше дістанеться до п`ятого поверху: ви на маленькому ліфті чи друг пішки? Перевірте!О, ще одна ідейка – чи вдасться вам зробити селфі в цьому ліфті? Надішліть світлинку!

bottom of page