top of page

Н

НУЛЬОВИЙ КІЛОМЕТР

Майдан Незалежності

Нульовий кілометр – особливий знак у центрі столиці, який символізує початкову точку відліку дорожніх відстаней держави. У Києві він розташований біля Головпоштамту на Майдані Незалежності. Проте відстані вимірюються від рогу споруди пошти, не враховуючи портик. Це колона з білого мармуру. Блакитну земну кулю облітають п’ятеро голубів, як п‘ять частин світу. А ще тут позначено точні географічні координати Києва та відстані до українських міст та світових столиць. Раніше на колоні стояла скульптура небесного покровителі Києва – архистратига Михіїла. Вона є на Майдані, але в іншій композиції.

  • Посаду обер-поштмейстера Києва запровадили  у 1775 р. Спокусили його на цю клопітну роботу… казенною квартирою. В нього було лише  двоє підлеглих, та й ті солдати.

  • Відоме прислів’я «всі дороги ведуть в Рим» також пов’язане з аналогічною колоною. «Мильний»  камінь – точка відліку доріг славетної імперії. Фрагмент бронзової колони, на якій вказані сторони світу і назви провінцій, зберігся і до наших днів.

  • На відміну від більшості столиць світу, Афіни не мають єдиного нульового кілометра.  На материковій частині відстані міряють від центральних площ Афін та Солонік, а на островах – від портових причалів.

- Стоячи біля Нульового кілометра, спробуй призначити зустріч за часом по Нью-Йорку чи  Сіднею. Про результати напиши нам))

bottom of page