top of page

П

ПІД’ЇЗДИ

місто Київ

Київські під’їзди мають свої традиції дизайну та облаштування. В прибуткових будинках 18-19 ст. вони зазвичай закривалися на ключ і прибиралися коштом власника будівлі, були гарно освітлені та доглянуті. Масове будівництво радянського часу принесло звичай відкритого проходу в дім через сходові переходи. Останній київський тренд – кодові замки та охорона при вході в житлові будинки. Але любов до ошатних під’їздів набула нині особливих форм.  Для прикрашання активісти використовується все – від еклектичної ліпнини в стилі бароко, модерних графіті до розписів у етно-стилістиці – хатинки, рушнички та соняхи.

  • Кияни, які оновлюють свої під’їзди та прикрашають прибудинкову територію, утворили в соціальній мережі Facebook групу «Затишний під’їзд», в якій діляться досвідом та визначають кращих.

  • Один з первістків «під’їздного»  арту був на Троєщині. Слава чудернацького психодилічного  під’їзду на тему «Мандрівка Аліси в Країну див» призвела до того,  що власниця квартири Тетяна Піка виїхала з будинку. Мешканці не витримали паломництва туристів і зішкребли зі стін та ліфта чудернацькі об’ємні барельєфи.

- А чи є поряд з вами цікавий під’їзд? Поділяться фотографіями, ми занесемо це диво на карту майбутньої оригінальної екскурсії.

bottom of page