top of page

П

ПАСАЖ

Вул. Хрещатик, 15

Паса́ж — торговельно-житловий будинок у самому центрі столиці. Споруджений
у 1913 році у вигляді вулиці-коридору, який утворюють два довгі паралельні корпуси. Ідея планування викликана формою наданої ділянки та дороговизною землі в центрі.
Після Другої світової Пасаж відбудували на старих фундаментах, зберігши поверховість та первинний декор. Нині на перших двох поверхах Пасажу розмістилися магазини, кафе і ресторани. На верхніх — квартири, останнім часом – офіси. Тут завжди мешкала еліта Києва, про що нагадують численні меморіальні дошки.

  • У коридорі-вулиці відкрили пам’ятник відомому українському архітектору
    Владиславу Городецькому. Він частенько відвідував місцеві кав’ярні і саме тут запланував свій Будинок з химерами. Біля входу з боку Хрещатика розташована Алея зірок, на якій встановлено пам’ятні знаки відомим українським діячам науки, культури і спорту.

  • Ходять легенди та версії про зображення на фасаді пасажу. Чудернацькі гірлянди, герби, черепи биків, янголів, нічних сов, жезли Меркурія, баранячі голови з підвішеними до рогів ананасами, фігури чоловіка та жінки, що обіймаються, дітей, які граються з левами,будять уяву відвідувачів.

Спробуй розгадати таємницю фасаду цього будинку. Що ж саме на ньому зображено?

bottom of page