top of page

З

ЗАМОК БАРОНА ШТЕЙНГЕЛЯ

Вул. Ярославів Вал, 1

Замок барона – будинок на вулиці Ярославів вал, зведений у стилі неоготики. Має ще дві назви – будинок Підгорецького за іменем польського поміщика , який спорудив його у 1896-98 рр., а також назву-містифікацію – замок барона Штейнгеля. Остання, очевидно,  базується на схожості архітектури зі справжнім палацом Штейнгеля, який  міститься на вулиці Бульварно-Кудрявській. В різні роки тут була одна з кращих київських кондитерських «Alaported’Or» - «Неподалік Золотих воріт» та синематограф «Унікат» на сто глядацьких місць. Нині будинок у приватній власності та потребує реставрації.

  • Парадний вхід влаштований через браму, яку охороняють два крилаті демони. Всередині є унікальні сходи з балясинами з алебастру. Десятикімнатні квартири і досі зберігаютьфрагменти ліпних стель та вишукані кахельні каміни.

  • Архітектором незвичайної споруди був молодий інженер Микола Добачевський, який вже встиг попрацювати на спорудженні Панамського каналу та в Колумбії. Затиснутий заздрісниками і конкурентами, архітектор реалізував лише декілька проектів, а останні роки життя провів у боргах та нестатках.

- Створи власну мальовану мапу київських химер. Матимеш від нас подарунок))

bottom of page